Okolie

Residence Club sa nachádza v prekrásnom prostredí na rozhraní Nízkych Tatier, Veľkej Fatry a Starohorských vrchov – na Donovaloch. Toto miesto je ako stvorené na aktívny oddych pre celú rodinu. Očarí vás nádherná príroda, ktorá je nevyčerpateľným zdrojom letných aj zimných aktivít. Vysoká kvalita ponúkaných služieb ponúka mnoho možností na príjemné prežitie pobytu priamo v srdci Slovenska.

Spoznajte aktívne okolitú prírodu, v zime aj v lete

V zime aj v lete môžete využiť jedinečnú možnosť vyviezť sa lanovkou na Novú hoľu a obdivovať krásy Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Pri dobrom počasí uvidíte aj Západné Tatry s Kriváňom. Odporúčame tiež návštevu neďalekých skanzenov vo Vlkolínci, Španej Doline alebo v Starých Horách. Na týchto miestach sa môžete nadýchať atmosféry kultúrneho dedičstva a na vlastnej koži pocítiť, aký bol život na Slovensku v minulosti. Ak sa v lete potrebujete schladiť, ideálnym miestom je Harmanecká jaskyňa. Aj v ten najsparnejší deň sa tu teplota pohybuje okolo šiestich stupňov a krásy, ktoré vytvorila sama príroda, vám zaručene pripravia fascinujúci zážitok. V zime ponúkajú Donovaly výborné podmienky na lyžovanie, snowboarding, bežkovanie a iné aktivity na snehu.

Okolie je bohaté na termálne pramene, ktoré vám spríjemnia deň hneď v niekoľkých vodných strediskách – Bešeňová, Sliač alebo Tatralandia.

Ak ste vyznávačom zelených trávnikov a golfu, neváhajte navštíviť golfový areál Tále, ktorý je vzdialený len 25 kilometrov. Vychutnáte si 18-jamkové profesionálne ihrisko v prekrásnom prostredí Nízkych Tatier.

Vychutnajte si kulinárske špeciality

K tomu všetkému musíte prirátať pravú slovenskú kuchyňu, ktorá je v tejto oblasti preslávená. Každý vám potvrdí, že tradičné slovenské špeciality nechutia nikde tak dobre ako tu.

Banská Bystrica – mesto v srdci Slovenska

banska-bystrica-slovakia-view-from-leaning-tower6387177.jpg

Samostatnou kapitolou je návšteva historicky významného mesta Banská Bystrica, vzdialeného necelých 25 kilometrov, ktoré bolo ako jedno z prvých miest na Slovensku vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. K najdôležitejším pamiatkam patrí areál mestského hradu (Barbakanu), námestie s kostolmi Panny Márie a sv. Kríža, starou radnicou, Matejovým domom, barbakanom a zvyškami mestského opevnenia. Stred mesta tvorí veľké námestie Slovenského národného povstania s Mariánskym stĺpom a šikmou hodinovou vežou. Banská Bystrica sa môže pochváliť množstvom historických domov s typickou meštianskou architektúrou. Za návštevu určite stoja aj múzeá, napríklad Múzeum SNP, Štátna galéria Banská Bystrica alebo Stredoslovenské múzeum. Počas celého roka sa v Banskej Bystrici konajú kultúrno-spoločenské akcie a koncerty modernej aj vážnej hudby.

Okrem kultúry nájdete v Banskej Bystrici aj moderné nákupné centrá, kluby a kiná.

Otvorte svoje srdce srdcu Slovenska – Donovalom.