Zábava pre rodiny

Prostredie Donovalov je ako stvorené na aktívny oddych pre celú rodinu.

Očarujúca príroda je nevyčerpateľným zdrojom letných aj zimných aktivít priamo v srdci Slovenska.

Schlaďte sa uprostred leta, zohrejte sa v zime

V lete môžete využiť exkluzívnu možnosť vyviezť sa lanovkou až na Novú hoľu a obdivovať krásy Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Odporúčame tiež návštevu neďalekých skanzenov vo Vlkolínci, Španej Doline alebo v Starých Horách. Na týchto miestach sa môžete nadýchať atmosféry kultúrneho dedičstva a na vlastnej koži pocítiť, aký bol život na Slovensku v minulosti. Ak sa v lete potrebujete schladiť, ideálnym miestom je Harmanecká jaskyňa. Aj v ten najsparnejší deň sa tu teplota pohybuje okolo šiestich stupňov a krásy, ktoré vytvorila sama príroda, vám zaručene pripravia fascinujúci zážitok.

banska-bystrica-slovakia-view-from-leaning-tower-thumb6387177.jpg

Spoznajte Banskú Bystricu

Samostatnou kapitolou je návšteva historicky významného mesta Banská Bystrica, vzdialeného necelých 25 kilometrov. Toto mesto sa môže pochváliť príjemnou atmosférou historického centra so zaujímavou architektúrou. V meste sa nenachádzajú len zaujímavé múzeá a pamätníky, ale aj moderné nákupné centrá a multiplexové kiná.

leto-21-2.jpg

Letné aktivity

Turistika

Donovaly ponúkajú množstvo vyznačených prírodných trás pre náročných aj rekreačných turistov.

Cykloturistika

V Donovaloch sa natrvalo udomácnila aj cykloturistika. Na náročné, ale aj relaxačné cyklistické chodníky, sa môžete napojiť priamo z okolia vášho apartmánu.

Fun aréna

Najväčšou atrakciou Fun arény je toboganová bobová dráha s dĺžkou takmer 900 metrov, lezecká stena vysoká 21 metrov, lanové centrum, bungee trampolína a 8-stanovisková trampolína. Na najmenších čaká bezpečné detské lanové centrum a nafukovacie šmýkačky.

Paragliding

Pre tých najodvážnejších je pripravený padákový klzák, ktorý vám umožní vychutnať si voľný let na vlastnej koži. V prípade záujmu môžete absolvovať aj tandemový zoskok, alebo sa naučiť lietať na niekoľkodňovom kurze.

Motorové štvorkolky

Adrenalínová aktivita, pri ktorej si užijete poriadnu dávku zábavy. Motokrosový okruh alebo prekážková trať nie sú pre off-road štvorkolku nič neprekonateľné.

Paintball safari

Zastrieľajte si s paintballovými zbraňami na terče z idúceho terénneho auta. Pri tejto zábave budete mať pocit, že ste na skutočnom safari.

Air Ball

Maximálny adrenalín zažijete v Air Ball, ktorá sa rúti z kopca rýchlosťou 30 km za hodinu. Nechajte všetko na prírodu a vychutnávajte si adrenalínový pocit voľnosti, ktorý vám tento zážitok prinesie.

Ľukostrelba

Zastrieľajte si na terče zo športového, loveckého a historického luku alebo kuše.

Bowling centrum

Večerná zábava na vás čaká aj v príjemnom bowlingovom centre, kde sú pre vás pripravené štyri bowlingové dráhy, biliard, golfový trenažér, laserová strelnica, šípky, vzdušný hokej či stolný futbal.

30-2.jpg

Zimné aktivity

17.jpg

Čo by to bolo za zimu bez lyžovačky? Na Donovaloch veľmi dobre vieme, čo lyžiari potrebujú, preto vám stredisko ponúka viac ako 11 kilometrov upravovaných zjazdoviek, 14 lyžiarskych vlekov a dve lanové dráhy. Úroveň služieb a podmienky na lyžovanie právom zaraďujú Donovaly k najlepším lyžiarskym strediskám na Slovensku.

Ak sa vám zažiada zmena, v okolí je množstvo iných lyžiarskych stredísk, napríklad obľúbený Chopok Jasná.

Vleky

Rýchle a pohodlné. To sú slová, ktoré najlepšie vystihujú vleky na Donovaloch. Najzaujímavejšia je kombinovaná 6-sedačková lanovka s osemmiestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa a 4-sedačka Buly Expres Záhradište. Prepravná kapacita vlekov je až 14 100 lyžiarov za hodinu.

Nočné lyžovanie

Nestačilo vám lyžovanie cez deň? Po večeri môžete pokračovať v nočnom lyžovaní, pri ktorom si dokonale vychutnáte zjazdovku v nezvyčajnom čase.

Snowpark

Nezabudli sme ani na deti a na tých z vás, ktorí si chcú poriadne užiť jazdu na sánkach. Stredisko ponúka sánkovanie na špeciálne upravenom svahu, kde sa nemusíte báť, že vás budú obmedzovať lyžiari.

Snowpark

Snowpark Riderspark sa nachádza na zjazdovke Záhradište pod sedačkovou lanovkou. Je to jedinečný park s množstvom prekážok a naklonených plôch na poriadne vybláznenie sa na snowboarde alebo lyžiach.

SnowParagliding

Vidieť zasnežené Donovaly z vtáčej perspektívy, to je pocit, ktorý vo vás zostane navždy. Studený zimný vzduch a neopísateľný pokoj vo výškach si vychutnáte sami alebo v tandeme.

Psie záprahy

Človek, pes a nádherná príroda. Nadýchajte sa minulosti a presvedčte sa, že život mašérov je jedno veľké dobrodružstvo. Vyskúšať si ho môžete buď priamo, alebo sa môžete zapojiť do povzbudzovania vášho psieho favorita.

Bowling centrum

Jediné ihrisko na Slovensku s celoročnou prevádzkou. Zimný paintball je hra, pri ktorej si precvičíte nielen svoje reakcie a fyzické schopnosti, ale aj taktické myslenie.

Airboarding

Adrenalínová jazda v snežnom tobogane na polyuretánovej doske s nafukovadlom a lyžami. Objavte v sebe pretekára a spustite sa po svahu plnou rýchlosťou.

Snowtubing

Neovládateľné kolesá vám v snežnom tobogane pripravia neopakovateľné chvíle zábavy. Nerozmýšľajte, kam sa spustíte, sadnite si a koleso si vyberie vlastnú cestu.

Snowtreking

Obujte si snežnice a vyrazte na prechádzku v hlbokom snehu. Využite snežnice ako dopravný prostriedok na výstup do ťažšie prístupných freeridových terénov.

Pásové štvorkolky

Vyzbrojte vašu štvorkolku snežnými pásmi a prežeňte ju v hlbokom snehu. Vyberte si vlastnú dráhu alebo vyznačený okruh.

Bowling centrum

Nechajte sa ťahať v špeciálnych saniach a zastrieľajte si na terče. Táto aktivita vám dá pocítiť, že v zime nie je ľahké uloviť si večeru.